Żaluzje typu plis pełnią rolę zasłony okiennej oraz są swego rodzaju nowoczesnymi dekoracjami okiennymi. Cechą szczególną jest możliwość zasłonienia dołu okna przy pozostawieniu górnej części tak aby do pomieszczenia przedostawały się promienie słoneczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu doskonale sprawdzają się one w nietypowych kształtach okien, gdzie tradycyjne rolety nie mają zastosowania - przykładowo w oknach okrągłych. Materiał zastosowany w tym systemie prezentuje się w postaci harmonijki, przez co jest ona często wybieranym rozwiązaniem, a jej popularność ciągle rośnie.

Idealnie komponują się z wystrojem łazienki, kuchni czy sypialni. Są pewnym rozwiązaniem dla okien dachowych. W zależności od potrzeb własnych możemy wybrać sterowanie manualne lub elektryczne - sterowane zdalnie. Posiadamy szeroki wybór kolorów oraz różne rodzaje tkanin od dekoracyjnych po zaciemniające.

Charakterystyka:
- polecane wszędzie tam, gdzie inne żaluzje nie zdają egzaminu
- umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna (przesuwając plisę od dołu lub od góry)
- do wyboru wiele kolorów tkanin
- bardzo prosty montaż i demontaż
- możliwość pracy we wszystkich płaszczyznach od pionu do poziomu
- duża trwałość i wytrzymałość materiału
- możliwość zastosowania napędu elektrycznego

Sposób montażu bezinwazyjnego:

Mocowanie B1 - ten typ mocowania jest jednym z najprostszych bezinwazyjnych sposobów. Uchwyty są nakładane na ramę okienną, w zależności od grubości ramy regulujemy zakres powierzchni mocującej. Pilsa zakrywa częściowo ramę okienną, pracuje poza jej światłem. Należy zmierzyć szerokość plisy wraz z listwami przyszybowymi, wysokość plisy będzie mierzona jako wysokość ramy okna.
B2 jest kolejnym rodzajem mocowania bezinwazyjnego, przykręcane do ramy okiennej. Cechuje się dużym zakresem regulacji w przedziale od 2 mm do aż 32 mm. Plisa pracuje poza światłem szyby, przesuwając się po ramie okiennej. Szerokość plisy mierzona razem z listwami przyszybowymi, wysokość plisy mierzona jako wysokość ramy okna. Jest ono stabilniejsze od mocowania B1.
Mocowanie bezinwazyjne B3 jest przykręcane do ramy okna, sznurek umiejscowiony w pionie. Plisa pracuje w świetle szyby. Stopień regulacji uwzględnia grubość ramy okiennej pomiędzy 8 mm a 32 mm. Szerokość i wysokość światła, mierzona jest nie przy samej szybie, lecz na 10-12mm głębokości listwy. Ponadto trzeba zmierzyć wysokość ramy okna.
Ostatnie mocowanie B4 to nowszy typ bezinwazyjny. Cechą charakterystyczną jest możliwość przykręcenia oraz przyklejenia do ramy okiennej co daje dużą stabilność pilsy. Roleta przesuwa się w świetle szyby. Stosowane dla grubości ramy od 8 mm do 32 mm. Pomiar - mierzymy szerokość i wysokość światła, nie przy samej szybie, lecz na 10-12mm głębokości listwy.


Montaż inwazyjny:

  Montaż inwazyjny jest najstabilniejszy, roletę można przymocować: standardowo do listwy przyszybowej; na kątowniki do listwy przyszybowej lub ramy okna; do okna dachowego z prowadnicami. Pilsa znajduje się na żyłkach lub w specjalnych prowadnichach dla okien dachowych. Istnieje ryzyko utraty gwarancji na okna w przypadku tego rodzaju instalacji, przy demontażu pozostją otwory po wkrętach. W przypadku, gdy nie wiedzą Państwo jak wykonać pomiary - prosimy o kontakt.


Galeria:

   


Link do produktu: 
rolety-montex.pl/?option=com_content&view=article&id=100

© 2018 Montex. All Rights Reserved.
Strona wykorzystuje pliki cookies, polityka plików cookies dostępna tutaj.
Projekt i wykonanie {S} SilenceDev

Search